Digitális könyvelő,online könyvelés, papírmentes iroda,könyvelés automatizálás.

Bank import funkció a könyvelésben

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 

A bank import funkció jelenléte a könyvelésben egy hatékony támogatás a könyvelési teendők elvégzéséhez. Jelen cikkünkben az IMA könyvelőprogram kínálta banki import funkciókat nézzük meg.

 

Alkalmazása elsősorban a hosszabb bankkivonatokkal rendelkező cégek, vállalkozások könyvelésében eredményez jelentős eredményeket, gyorsabb rögzítéseket. Gyorsítja az adatrögzítés folyamatát, hiszen a dátum és az összeg mező már az import során bekerülnek a rendszerbe, aztán már csak összepontozni illetve a főkönyvi számot kijelölve rögzíteni kell az utalást.

Bank import funkcióval ellátott könyvelő program; –  utalások kezelése, automatizmusok:

Automatikus összepontozás számlaszámok alapján:

A könyvelő programban szereplő partnerekhez rögzített bankszámla számok között keresi a banki utalásban szereplő bankszámlaszámot. Amennyiben talál, és megegyezik a partner valamelyik számlája összegével, esetleg kiegyenlítetlen tételével akkor összepontozásra kerülnek a számlák. A bankszámla számok mentése során az első összevezetések/összepontozások után a következő utaláskor a bankszámlaszám alapú összepontozás már több számlát fog megtalálni.

Automatikus összepontozás számla számai alapján:

A banki import funkcióval bővített könyvelő programban a rögzített számlák számlaszámait keresi, amennyiben van, a számla száma és a számla összege egyezik (kiegyenlítetlen tétel is)  az utalás összegével, minden rendben. Amennyiben részleges az egyezés, a rendelkezésre álló tételek alapján akár tömegesen lehet elvégezni az összepontozást.

Főkönyvi számokat érintő utalások kezelésénél:

Utalási sablonok létrehozásával, egyes tételek automatizálhatóak. Különösen hasznos lehet olyan esetekben, ahol külön - soronként - szerepel a bankköltség.

Tehát:

Az import felületről opció kínálkozik manuálisan több számlát összepontozni. Túlfizetéseket is lehetőség van követni/rögzíteni. Főkönyvi számokat érintő utalásokat úgyszintén lehet az import felületről rögzíteni.

Beszéljünk a bankkártyás tételek importjáról is néhány szóban:

Legnépszerűbb felhasználási területe a web-shopok könyvelésénél;

Működésének fontosabb elemei:

  • Vevői számla rögzítésénél létezik tranzakciós azonosítási mező, amelyet manuálisan ki lehet tölteni,
  • Vevői számlák importálása során is rögzítésre kerülhet az információ,
  • Továbbá, lehetőség mutatkozik a bankkártyás import során, a bankkártya elfogadást biztosító szolgáltatótól eredő fájl importjára, amely tartalmaz minden lényeges tételt; úgymint: azonosítókat, összeget, dátumot.

Továbbá mód kínálkozik:

Automatikus összevezetésre – A könyvelőprogramban lévő partner számlák tranzakciós tételeit egyezteti az import fájlban lévő azonosítóval/összeggel – amennyiben a megegyezés teljes, úgy az egyező sorok bekerülnek a bank naplóba, minden ugyanúgy soronként, mintha manuális rögzítéssel történtek volna. Részleges egyezéssel is tömegesen, de kézi jóváhagyással lehet összepontozni.

Manuális összevezetésre – Mód van egy utalási sor kiválasztására és ehhez egy vagy több számla kézzel történő összepontozására.

Összegezve:

A könyvelő programok banki import modulja sanszot ad a banki kivonatok automatikus feldolgozására. A banktól kapott elektronikus bankszámla kivonat tételeit a könyvelő programba beolvasva – kézi – beavatkozás nélkül megjeleníti a kivonat tételeit, így automatikusan összepontozhatók a jóváírások/terhelések a vevő/szállító számlákkal. Előny még, hogy egy összepontozást (pl egy céget egy bankszámlához...stb.) hozzárendelünk, a rendszer megjegyzi azt, majd a későbbiek folyamán felismeri. A könyvelő program a banki import modullal hatékonyan lerövidíti a banki kivonatok feldolgozását, asszisztál a pontos, elütés-mentes munkánkban. A piacon rendkívül széles felhozatal kínálkozik, válasszuk, teszteljük - használjuk. 

Keresés